ВСП «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України»


Відокремлений структурний підрозділ «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень» Державної установи  «Дніпропетровський обласний лабораторний центр ДСЕСУ” утворений в січні 2013 року, який в серпні 2016 року реформовано в ВСП «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України.

Метою діяльності підрозділу є: контроль якості продукції та середовища життєдіяльності людини, забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань  у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення в межах адміністративних територій, на які поширюється його діяльність.

ВСП «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень» Державної установи  «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» обслуговує населення м. Марганець – населення якого станом на 1 січня 2017 року становить 48492 особи, Солонянський район – 37720 особи, Томаківський  район – 25468 особи. На підпорядкованій території знаходяться 162 промислових  та сільськогосподарських підприємств, 562 комунальних об’єктів, з них 8 – лікувально-профілактичних заклада, 653 харчових об’єктів; 119 об’єктів громадського харчування,  дитячих дошкільних закладів  – 41, шкіл, ліцеїв та гімназій – 64.

Відокремлений структурний підрозділ «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи  «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України» в своєму складі має мікробіологічну та санітарну-гігієнічну лабораторії, які відповідають критеріям атестації і атестовані на право проведення вимірювань у сфері поширення державного, метрологічного нагляду в галузі охорони здоров`я:

Санітарно-гігієнічна лабораторія:

 1. Дослідження продуктів харчування на хімічні та токсикологічні показники.
 2. Дослідження питної води, грунту на хімічні показники та дезінфекційних засобів.
 3. Визначення концентрацій шкідливих речовин, що мігрують з товарів народного споживання  (будівельні матеріали).
 4. Визначення концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі та повітрі робочої зони.
 5. Радіологічні дослідження (гамма-фон).
 6. Дослідження шуму, вібрації, мікроклімату.

Мікробіологічна-лабораторія:

Проводить  бактеріологічні, паразитологічні дослідження, в тому числі:

 1. Профілактичне дослідження на носійство:
 • збудників кишкових інфекцій;
 • золотистого стафілокока
 1. Дослідження біоматеріалу на мікрофлору та чутливість до антибіотиків.
 2. Мікробіологічні дослідження навколишнього середовища (вода, повітря, змиви, грунт).
 3. Мікробіологічні дослідження харчових продуктів.
 4. Дослідження на дисбактеріоз.
 5. Дослідження на гельмінти.
 6. Дослідження на алергенні кліщі, тощо.

Крім того, на базі ВСП «Марганецький міський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» здійснюється:

 • проведення гігієнічного навчання населення;
 • дезінсекція в приміщеннях – (комплекс заходів щодо знищення шкідливих комах, які є переносниками збудників хвороб);
 • дератизація в будинках і спорудах та на відкритій місцевості -(комплекс заходів по боротьбі з гризунами – мишами, щурами).
 • дезінфекція транспорту, що займається перевезенням харчових продуктів;
 • профілактична дезінфекція поверхонь – (комплекс заходів, спрямованих на знищення або видалення з об’єктів патогенних мікроорганізмів;
 • контроль роботи парових, повітряних стерилізаторів з використанням біологічних та хімічних індикаторів;
 • камерне знезараження речей.

Діяльність лабораторій центру регламентована низкою відомчих документів, затверджених Міністерством охорони здоров`я України.

Відокремлений структурний підрозділ «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи  «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» має можливість надати  Вам допомогу  на всіх етапах  виробництва  продукції або вимірів параметрів життєдіяльності людини від вибору засобів контролю, методичного забезпечення до отримання конкретних результатів вимірів. Для проведення досліджень застосовуються стандартизовані та сертифіковані реактиви, діагностичні препарати, поживні середовища, витратні матеріали. При поведені профілактичної дезінфекції спеціалісти відділення  використовують дезінфекційні, дератизаційні, дезінсекційні засоби зареєстровані та дозволені до використання в Україні.

Відділ лабораторних досліджень співпрацює з фермерами та бізнес-партнерами на території Томаківського та Солонянського районів та з громадськими організаціями, прикладає зусилля для виведення авторитету лабораторного центру в цілому на якісно новий рівень.

 14.09.2017

Print Friendly, PDF & Email